Apartmento Copacabana Posto 5

  • 32 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Lägenheten Apartmento Copacabana Posto 5 Rio de Janeiro ger snabb tillgång till olika sevärdheter i stan, som Mundo Verde, som ligger cirka 5 minuters promenad bort.

Detta boende erbjuder sitthörna, samt bekvämligheter som luftkonditionering. En separat toalett och en dusch erbjuds i lägenheten och garanterar en bekväm vistelse. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också tillgängliga.

För dem som vill laga sina egna måltider erbjuder boendet vattenkokare, kylskåp och köksredskap.

São Judas Tadeu kyrka ligger 4 km från lägenheten och Museu da República ligger ungefär 7 km bort. Cristo Redentor ligger ungefär 10 minuter med bil från i lägenheten. En av tunnelbanestationerna i närheten av i lägenheten Apartmento Copacabana Posto 5 är Cantagalo, mindre än 700 meter bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Apartmento Copacabana Posto 5 Rio de Janeiro
Apartamento Copa 35
Mobilpris

Apartamento Copa 35

13 m från boendet
Cobertura Moderna De 3 Quartos Com Jacuzzi E Bbq
Mobilpris

Cobertura Moderna De 3 Quartos Com Jacuzzi E Bbq

10
Exceptionellt 5 recensioner
52 m från boendet
USD 1448 USD 1303
per natt
Loft Art Copacabana
Mobilpris

Loft Art Copacabana

9.4
Utmärkt 19 recensioner
62 m från boendet
USD 88 USD 79
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Santos Dumont flygplats
    12 km

    Tågstationer

    Estação D Pedro II centralstation
    9 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Kafé

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 12:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 10:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av lägenheten Apartmento Copacabana Posto 5?
      Populära sevärdheter nära lägenheten Apartmento Copacabana Posto 5 inkluderar Praça General Osório, som ligger 15 minuters promenad.
    • Hur stort är lägenheten Apartmento Copacabana Posto 5?
      Lägenheten Apartmento Copacabana Posto 5 har en total yta på 32 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Santos Dumont flygplats
    12 km

    Tågstationer

    Estação D Pedro II centralstation
    9 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Apartmento Copacabana Posto 5 Rio de Janeiro

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng